top of page

 Вас вітає практичний    психолог ДНЗ № 401          Шмалько Ольга!

Освіта: повна вища, Харківський університет внутрішніх справ за спеціальністю практичний психолог, викладач вищого навчального закладу.

Тема самоосвіти практичного психолога ДНЗ: «Арт-терапія як засіб корекції тривожності дітей дошкільного віку».

Графік консультацій: 

Понеділок  14.00 - 15.00
Четвер      10.00 - 11.00

Основними видами діяльності дитячого психолога є:

  • психологічне просвітництво

  • психологічна профілактика

  • психологічне консультування

  • психологічна діагностика

  • психологічна корекція.

   Практика показує, що нерозуміння батьками ролі психолога в дитячому саду призводить до уникнення і відмови від зустрічей з ним.
   Психолог і психіатр мають суттєві відмінності в роді діяльності.
Психіатр – лікар, що займається відхиленнями (порушеннями) в психічній сфері людини. Він може поставити діагноз, призначити, при необхідності, медикаментозне лікування, дати направлення в спеціалізований садок.
Психолог (дитячий) – педагог, який займається з дітьми, які не мають відхилень у психічній сфері. Він не ставить діагноз, а може зробити умовно-варіативний прогноз на майбутнє. При необхідності може запропонувати пройти консультацію у спеціалістів: психіатра, невролога, логопеда.
Основним методом роботи психолога є – спостереження за розвитком дитини на всіх вікових етапах, відстеження динаміки розвитку пізнавальної, емоційно-вольової, особистісної сфер дитини. При необхідності, психолог проводить індивідуальні чи групові заняття з дітьми, що мають розвиваючу спрямованість. Всі заняття проходять в ігровому ключі, часто в роботі використовуються казки, рухливі ігри, психогімнастичні етюди, елементи арттерапії (творча діяльність). Діти зазвичай з великою охотою відвідують такі заняття.
На жаль, вирішити психологічні проблеми дітей тільки в умовах дитячого садка, на заняттях з психологом неможливо. Без взаємодії з батьками дитини така робота буде носити поверхневий характер, і та позитивна динаміка, яка з’явиться у розвитку дитини, дуже скоро зійде нанівець. Тому, в першу чергу, бажання батьків взаємодіяти з психологом, допомогти дитині подолати проблемні моменти, є найважливішим фактором на шляху змін на краще.Тільки спільна плідна робота дасть позитивний результат.

 

bottom of page